Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Оценка угроз и отношение к введению военного положения в Украине

Оцінка загроз та ставлення до запровадження воєнного стану в Україні

Дата публікації: 11.12.2018 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», більшість опитаних (62%) вважають Росію країною-агресором стосовно України. Протилежної думки 26% респондентів, ще кожен десятий не визначився.

58% опитаних вважають, що Росія вчинила акт військової агресії проти України під час інциденту з військовими кораблями України та Росії у Азовському морі, який мав місце 25 листопада 2018 року. Протилежної думки 22% респондентів, ще кожен п’ятий не визначився.

Водночас, рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях підтримують лише третина опитаних, не підтримують – майже 60%. 

Рішення про воєнний стан підтримує лише половина з тих, хто вважає Росію агресором. Рішення відносно більше підтримують мешканці Західної (44%) та Центральної (39%) України, менше – на Півдні (24%), найменше – на Сході (14%); респонденти, які спілкуються вдома українською (45%), ніж російською (17%); дещо більше підтримують чоловіки (38%), ніж жінки (28%).

При цьому, рішення запровадити воєнний стан на 60 днів і по всій території України підтримують лише 14%, не підтримують – 76%. 

Водночас, більшість опитаних (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням, і переконані, що його потрібно було запроваджувати ще у 2014 році після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі.

Майже дві третини опитаних допускають, що Президент Петро Порошенко хотів запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів з метою перенесення президентських виборів.

При цьому, більшість вважають, що запровадження воєнного стану приверне увагу світової громадськості до україно-російського конфлікту (60%) та сприятиме запровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%). 

Водночас лише 31% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану допоможе покращити обороноздатність країни.

Загалом, 22% оцінюють ймовірність наземного повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 29% - як середню, 17% - як низьку. Кожен п’ятий вважає, що немає жодної загрози, кожен десятий не визначився. Вищий рівень загрози вторгнення бачать респонденти на Заході та в Центрі країни, нижче – на Півдні та Сході. 

 
Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: 
не більше 2,2%. Терміни проведення: 4-10 грудня 2018 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: