Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Отношение украинцев к празднику 8 марта

Ставлення українців до свята 8 березня

Дата публікації: 04.03.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 21-25 лютого 2020 року, 77% опитаних мають намір святкувати свято 8 березня цього року. 19% зазначили, що святкувати не будуть. У порівнянні з аналогічним опитуванням 2012 року дещо зросла кількість тих, хто не святкує у цей день. Відносно більше таких респондентів на Заході країни, серед наймолодшої та найстаршої вікових груп.  Цікаво, що серед чоловіків дещо більше респондентів, які мають намір святкувати 8 березня, ніж серед жінок.

•    Для більшості опитаних (68%) свято 8 березня є гарним приводом зробити приємне близьким жінкам. Відносно частіше альтернативу обирали молодь, мешканці Сходу і Півдня.

•    11% вважають 8 березня звичайним днем (з 2013 року кількість таких респондентів зросла вдвічі).  Це частіше мешканці Заходу. Цікаво, що жінки (13%) поділяють твердження про звичайний день частіше, ніж чоловіки (8%).

•    Лише 9% вважають це свято символом боротьби жінок за свої права, а 8% говорять про нього як про свято з радянського минулого. Останнє твердження ближче для респондентів старшого віку.

•    Більшість опитаних (87%) не підтримують ідею скасування свята 8 березня (у 2012 році – 91%). Підтримують ідею – лише 9%, частіше на Заході (18%),  водночас навіть тут більшість (73%) не підтримують таку ініціативу.

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 21-25 лютого 2020 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: